Titulní strana

Discit

cover

Učím se. Zase oblézám Courseru, cpu si do hlavy informace, a mým objektem je tentokrát AWS.

Ne, není to z dlouhé chvíle. Mám totiž takovou vizi, takový nápad, a potřebuju k tomu použít pár cloudových služeb. Minimálně message services, queues, databázi, přihlašování, Lambdy, API Gateway, …

Já vám to v pravý čas prozradím, nebojte se. Myslím, že to bude zajímavé, a kdybyste náhodou někdo chtěl zajímavou práci s tímhle vším, a k tomu spoustu API, dobrodružství, rychlý prototypový vývoj a trénink extrémního programování (inu, média), tak se ozvěte.

Odkaz na článek

Liberál

cover

Když jsem četl Schmarczovo “j’accuse” o tom, jak jim, konzervativcům, liberálové nerozumí a co by měli chápat, trochu jsem se divil, protože, a myslete si o mně co chcete, se za liberála považuju.

Jenže jsem asi špatný liberál, protože jsem se v tom, co Martin Schmarcz píše, nenašel. Co jsem to za liberála, když podporuju stejnopohlavní sňatky a právo na potrat, ale nejsem woke - progresivní - Klim-Ir-Sen - proti útlaku generickým maskulinem a tak dál? Jo, tohle je obraz liberála, který vidí konzervativec.

Já vidím ještě takhle velkou díru mezi svým postojem a tím výše uvedeným obrazem liberála. Tak si říkám: Jsem já vůbec liberál?

Bude to s tím asi jako s blogem. Když začínaly blogy, byla mezi nimi spousta literárních perel, odborných blogů o webdesignu, o technologiích, o vaření - a pak záplava třípříspěvkových nesmyslů (ano, tento blog má přesně tři příspěvky), s fotkama jednorožců, koní a Tokio Hotelu, obsypaných glitterskama. No a na tohle se takhle zpovzdálí a s odporem díval chór a chórově mručel: “Bloggeři!”

A na Lupě i jinde dštili mudrcové síru na trapnou vlnu blogů. Díval jsem se na to a říkal jsem si: Tak vám nevím, mám blog, bloguju, ale, kurva, nepoznávám se v těch bloggerech, o kterých ráčíte psát!

Nakonec jsem mávnul rukou. A mávám rukou i teď, nota bene když odpověď za mě napsal Andrej Ruščák.

Odkaz na článek

Kamiony

cover

Budou kamiony mrtvých! Chřipečka! Kamiony mrtvých! Chřipečka! Dodržujte ty zákazy! Gulag!

A furt dokola a furt a furt. Vysvětlete lidem, že… Ne, nic jim nevysvětlujte, je to marný. A to píšu jako zastánce osvěty.

Osvěta už je. Ale lidi, kteří tomu nechtějí věřit, tomu neuvěří.

Jiní tomu věří, ale myslí si, že jim se nic nestane.

Další tomu věří, připouštějí, že se jim něco může stát, ale je jim to jedno.

Problém mají hlavně s tím, že jim někdo něco zakázal. Chápu to. Bylo by to těžké i v případě, že bychom měli kompetentní a důvěryhodnou vládu, Ale nemáme, takže se musíme zařídit sami.

No a na druhé straně jsou lidi, co jim to jedno není, a tak se sami chrání, jak uznají za vhodné. Většinou se to plusmínus kryje s vládními nařízeními.

Lidi, co tomu nevěří, a lidi, co se jen podřídí, ty nechme stranou. O ty druhé je postaráno, ti poslouchají; o ty první se postará čas.

A jedovatost nakonec: Je fajn, že my, co se chráníme sami a dobrovolně jsme omezili kontakty, si jedeme po svém. Na druhou stranu - co myslíte, kolik firem, kde se jede teď homeoffice a díky tomu můžete být doma, by o distanční práci nechtělo ani slyšet, kdyby jim to stát natvrdo nenakázal?

Odkaz na článek

Hezky od začátku

cover

Rok 2021 musí začít od začátku, od dne 1. Teda od prvního ledna.

Nejlepší, co člověk může prvního ledna dělat, je: NIC.

Ne, vážně: Nemusíte na Silvestra kalit do rána - a přesto je nejlepší na Nový rok nedělat nic. Nejsem z těch úderníků, co první den v roce mají pnutí všechno překonat, jít do lesa, naštípat špalky a uklidit skříně.

Odpočíval jsem a v rámci odpočinku jsem si aspoň srovnal dovolenou v USA po dnech. Kde jsme byli, co jsme tam viděli, kde jsme spali.

Jo a oprášil jsem ducha Kuřecího Con Carne. Myslím si, že letošek bude hodně zajímavý, a že jednou tyhle zápisky jako když najdu.

Odkaz na článek